هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کتاب نخست‌زادگان – ادیسه زمان ۳

کتاب نخست‌زادگان جلد سوم ادیسه زمان نوشته آرتور سی. کلارک با ترجمه پوریا ناظمی از سوی انتشارات کتابسرای تندیس منتشر شده است.

توضیحات

نخست‌زادگان (نژاد اسرارآمیز بیگانگان که برای اولین بار برای طرفداران داستان‌های علمی تخیلی به عنوان سازندگان نماد سیاه در ۲۰۰۱: یک ادیسه فضایی شناخته شدند.) برای چندین دهه در نوشته‌های استاد افسانه‌ای علمی تخیلی سِر آرتور سی کلارک ساکن بوده‌اند.

در دو کتاب اول از سری تحسین‌شده‌ ادیسه زمان، کلارک و همکارش استیون باکستر آینده‌ای نزدیک را تصویر کردند که در آن نخست‌زادگان می‌کوشند با استفاده از فناوری غیرقابل تشخیصی از جادو جلوی پیشرفت تمدن بشری را بگیرند. اولین اقدام آن‌ها ناپیوستگی بود، که در آن زمین به بخش‌هایی از دوره‌های مختلف تاریخ تغییر و سپس به دنیایی تکه تکه بدل شد و به میر تغییر نام داد. ساکنان میر شامل افراد سرشناسی چون اسکندر مقدونی، چنگیزخان و بیسسا دات، حافظ صلح سازمان ملل بودند. به دلایلی که برای او ناشناخته بود، بیسسا با یک مصنوع بیگانه با هدف غیرقابل درک و قدرت خداگونه وارد ارتباط شد – قدرتی که در نهایت او را به زمین بازگرداند. در آن‌جا، او نقش مهمی در مسابقه بشریت با زمان برای متوقف کردن قیامت ایفا کرد: طوفان خورشیدی عظیمی که توسط یک بیگانه متولد شد تا حیات را از روی سیاره بزداید. این سرنوشت با قیمت غیرقابل تصوری از بین رفت. اکنون، بیست و هفت سال بعد، نخست‌زادگان بازگشته‌اند. این بار، حمله‌ای نمی‌کنند، بلکه بمبی کوانتومی فرستاده‌اند. وسیله‌ای است که دانشمندان بشری به سختی می‌توانند آن را درک کنند با سرعت به سمت زمین حرکت می‌کند، نمی‌توان آن را متوقف کرد یا از بین برد و دستگاهی است که زمین را محو می‌کند.

جستجوی ناامیدانه بیسسا برای یافتن پاسخ، او را ابتدا به مریخ و سپس به میر می‌فرستد، که خود در معرض خطر انقراض است. پایان اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد. اما زمانی که بینش‌های تکان‌دهنده‌ای در مورد ماهیت نخست‌زادگان و برنامه‌های هولناک آن‌ها برای بشریت پدیدار می‌شود، متحدی غیرمنتظره از سال‌های نوری دورتر ظاهر می‌شود…

توضیحات تکمیلی

وزن 533 گرم
نویسنده

آرتور سی. کلارک

مترجم

پوریا ناظمی

تاریخ چاپ

1403

نوبت چاپ

1

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

صفحات

شابک

جنس کاغذ

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…