هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کتاب بابل

۷۵۰.۰۰۰ تومان

کتاب بابل نوشته آر.اف کونگ با ترجمه میثاق خلج از سوی انتشارات کتابسرای تندیس منتشر شده است.

توضیحات

  • ربکا اف. کوآنگ نامزد نهایی جایزه جهانی کتاب‏‌های تخیلی هوگو، نبولا، لوکوس و نویسندۀ سه نمایش تراژدی جنگ تریاک و رمان بابل است؛ رمانی منحصربه‌فرد که زبان و اهمیت آن را در سرنوشت بشر ترسیم می‌کند.

«بابل» رمانی استثنایی و وصف‌ناپذیر است. به ستایشگران این رمان روز به روز و لحظه به لحظه افزوده می‌شود؛ بلافاصله بعد از این‌که خواننده‌ای آن را به آخر می‌رساند.

 

 

نویسنده کتاب  خانم آر. اف. کوآنگ نویسنده آمریکایی است. کتاب بابل که برای نخستین بار در سال ۲۰۲۲ چاپ شده است یک اثر داستانی گمانه‌زن است. این کتاب از همان ابتدای چاپ در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و کتاب سال بریتانیا در بخش ادبیات داستانی و برنده جایزه نبولا در سال ۲۰۲۲ شد.

این رمان درباره یک پسر چینی بزرگ شده در انگلستان است که دانشجوی مترجمی زبان می¬شود و به گروه مخفی می‌پیوندد که علیه امپریالیسم انگلیس فعالیت می‌کنند.

رابین سویفت شخصیت اصلی داستان که در کانتون زندگی می‌کند بر اثر بیماری وبا خانواده‌اش را از دست می‌دهد و خودش هم به کمک پروفسوری از دانشگاه آکسفورد به طرز معجزه‌آسایی نجات پیدا می‌کند و به آکسفورد می‌رود. در آنجا با چند دانشجو از کشورهای دیگر به یادگیری زبان‌های مختلف می‌پردازند و عضو موسسه سلطنتی ترجمه، بابل، می‌شوند.

بابل مرکز جهانی ترجمه و مهم‌تر از آن نقره است. نقره‌کاری یا هنری که به واسطه نشان دادن معنای گم شده در پس ترجمه با استفاده از شمش¬های نقره انجام می‌پذیرد و جادو می‌کند، عاملی است که انگلستان را قدرتمند ساخته است. دانشجویان این دانشگاه پس از تحصیل به خدمت حکومت انگلستان در می‌آیند.

برای رابین که همه چیزش را از دست داده است آکسفورد مدینه فاضله‌ای است که به واسطه آن می‌تواند به دانش دست یابد. ولی دانشی که به خدمت قدرت و حکومت در می‌آید. رابین به عنوان یک چینی که در انگلستان بزرگ شده است متوجه می‌شود که خدمت به بابل یعنی خیانت به سرزمین مادریش. ناخواسته به عضویت انجمنی مخفی به نام هرمس در می‌آید که هدفش پخش ثروت انگلستان بین تمام نقاط جهان است. وقتی بریتانیا قصد شروع جنگ با چین بر سر پخش تریاک در بنادر آن را دارد رابین تصمیمی می‌گیرد که ورق را برمی‌گرداند…

توضیحات تکمیلی

نویسنده

آر.اف کونگ

مترجم

میثاق خلج

تاریخ چاپ

1402

نوبت چاپ

1

قطع

رقعی

نوع جلد

جلد سخت

صفحات

شابک

جنس کاغذ