هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کتاب فاشیست تمام‌عیار

کتاب فاشیست تمام‌عیار، داستانی از عشق، قدرت و اخلاق در ایتالیای مسولینی نوشته ویکتوریا دگرازیا با ترجمه فرنوش جزینی از سوی انتشارات کتابسرای تندیس منتشر خواهد شد.

توضیحات

«فاشیست تمام‌عیار»، ما را به قلب تاریک و پیچیدهٔ فاشیسم ایتالیا می‌بَرَد و نشان می‌دهد که چگونه ایدئولوژی، تحریف حقیقت را موجب ‌شده و جاه‌طلبی بی‌پایان، روح را ازبین برده و غرورِ برتری نژاد سفیدپوست، احساسات را دگرگون می‌سازد تا بدان‌جا که حتی عشق را به یک مسئله حکومتی بدل می‌سازد.

داستانی که در آن قهرمان جنگ به فرماندهی پیراهن‌سیاهان موسولینی منصوب می‌شود. آتیلیو تروتزی، مجری سیاسی خوش‌قیافه موسولینی با یک ستاره جوانِ درحال ظهور اپرای آمریکایی ازدواج می‌کند و بدین‌وسیله بختِ خوشِ خود را به‌اثبات می‌رساند. با این‌حال، این ازدواج بیش از سه سال دوام نمی‌آورد و پس از ارتقاء تروتزی به فرماندهی پیراهن‌سیاهان، او از همسرش چشم‌پوشی می‌کند، آن هم در ایتالیای فاشیستی، کشوری کاتولیک که در آن خبری از قانون طلاق نیست. او تنها می‌توانست این ازدواج را از رویه‌های قرون‌وسطایی دادگاه کلیسا فسخ نماید و آن زمان که موسولینی به هیتلر پیوست، این روند شکلی شوم به خود گرفت. همسر آتیلیو تروتزی، لیلیانا واینمن، دختری یهودی بود و ایتالیای فاشیست خیلی زود نخستین قوانین نژادی خود را وضع می‌نمود.

توضیحات تکمیلی

وزن 961 گرم
نویسنده

ویکتوریا دگرازیا

مترجم

فرنوش جزینی

تاریخ چاپ

1403

نوبت چاپ

1

قطع

وزیری

نوع جلد

جلد سخت

صفحات

شابک

جنس کاغذ

تحریر

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…