هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کتاب لیدی الیزابت

۴۰۰.۰۰۰ تومان

کتاب لیدی الیزابت نوشته آلیسون ویر با ترجمه طاهره صدیقیان از سوی انتشارات کتابسرای تندیس منتشر شده است.

توضیحات

کتاب «لیدی الیزابت» The Lady Elizabeth نوشته‌ی «آلیسون ویر» در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. این کتاب روایت زندگی شاهزاده الیزابت است که در قرن شانزدهم میلادی در قصر هت فیلد انگلستان زندگی می‌کند. او در ابتدای داستان سه سال دارد و همراه با ندیمه‌ها و خدمتکاران شاه زندگی می‌کند. در یکی از روزهای ماه ژوئیه خواهرش لیدی مری به دیدار او می‌رود. لیدی مری به همراه چهار مرد سوارکار، دو ندیمه و یک زن دلقک وارد محوطه‌ی قصر می‌شود. او حامل خبر ناخوشایندی است که ذهن کنجکاو و خلاق شاهزاده الیزابت را درگیر می‌کند. شاهزاده الیزابت پس از این دیدار متوجه‌ی تغییرات عظیمی در روند زندگی‌اش می‌شود، اولین تغییر متوجه لقب او می‌شود و از آن زمان به بعد خدمه او را بانو الیزابت صدا می‌کنند. اتفاقات بعدی زندگی این بانوی جوان داستان کتاب «لیدی الیزابت» را شکل می‌دهد. این داستان شامل سه فصل است که عبارت‌اند از:

  • قسمت اول: دختر پادشاه
  • قسمت دوم: خواهر پادشاه
  • قسمت سوم: خواهر ملکه

کتاب‌های ارثیه‌ی شوم، لیدی الیزابت، خائن بی‌گناه، ملکه‌ی اسیر و بازی ازدواج داستان‌هایی روایی از زندگی زنانی سختی کشیده در طول تاریخ است.

بریده‌ای از کتاب لیدی الیزابت:
دخترک چشمان تیره‌اش را تنگ کرد و پرسید: «چرا؟» سر جان با خود اندیشید، او تصویر کوچک پدر والامقام خود است، اما با کمال تاسف، از جنسیتی دیگر. خصوصیات او روز به روز آشکارتر می‌شد و در مجموع مناسب شرایط زنانگی نبود، در حالی که در مورد پسران می‌توانست تحسین برانگیز باشد به عبارت روشنتر، در وجود یک شاهزاده، شاهزاده‌ای که انگلستان چنین نومیدانه به آن نیاز داشت.

توضیحات تکمیلی

وزن 666 گرم
نویسنده

آلیسون ویر

مترجم

طاهره صدیقیان

تاریخ چاپ

1402

نوبت چاپ

8

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

صفحات

584

شابک

9789648944600

جنس کاغذ

بالک

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…