هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کتاب داستان‌های کف‌دستی

کتاب داستان‌های کف‌دستی نوشته یاسوناری کاواباتا با ترجمه محمدرضا قلیچ‌خانی از سوی انتشارات کتابسرای تندیس منتشر شده است.

توضیحات

کتاب «داستان‌های کفدستی» مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی «یاسوناری کاواباتا»، نویسنده ی معروف ژاپنی است. سبک این داستان ها متفاوت است، برخی از آن‌ها واقع گرا و برخی از آن ها در سبک ادبیات فانتزی است. اولین داستان این کتاب بانام «نقطه ی روشن» در سال ۱۹۲۳ نوشته شده است. در این داستان پسری بیست وچهار ساله در مهمان خانه ای ساحلی نشسته و به دختری زل زده است. او از همان دوران کودکی که خانواده اش را از دست داده به زل زدن به آدم ها و نقاط دوردست عادت کرده است. ناگهان او با نگاه و لبخند دختر روبه رو می شود.
داستان دوم کتاب بانام «ظرف ضعیف تر» در سال ۱۹۲۴ منتشر شده است. این داستان کوتاه درباره ی مجسمه ی کانن، خدای بودائیان است که در مقابل یک عتیقه فروشی بنا شده است. پسرک جوان هر زمان که قطار از کنار این مجسمه عبور می کند، افتادن و شکستن آن را تصور می کند. او آن قدر به تکه تکه های افتاده ی این مجسمه بر روی زمین فکر می کند که شبی شکستن آن را در خواب می بیند و دست سرد سرامیکی مجسمه را حس می کند.
داستان های کوتاه کتاب «داستان های کفدستی» گاهی تنها یک صفحه هستند. «یاسوناری کاواباتا» این داستان ها را با زبانی نافذ و تأمل برانگیز نگاشته و مفاهیم بنیادی همچون عشق، تنهایی و انزوا را به تصویر کشیده است. این داستان ها از ارزش ادبی بالایی برخوردار هستند و مطالعه ی آن ها برای دوستداران داستان کوتاه و ادبیات ژاپن جالب و خواندنی است. این کتاب شامل بیش از چهل داستان کوتاه است که برخی از آن‌ها عبارت اند از: ماجرای صورت مرده، سرسره سنگی، سنجد دزدی، نگرش فرزند، ملخ و جیرجیرک، اره و تولد بچه، ماجرای کلاه، مادر، جاودانگی، اسب سفید، زمین، بالای درخت، باران پاییزی و برف.

توضیحات تکمیلی

وزن 305 گرم
نویسنده

جوزف بویدن

مترجم

محمد جوادی

تاریخ چاپ

1395

نوبت چاپ

1

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

صفحات

296

شابک

9786001821998

جنس کاغذ

تحریر