هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کتاب قایقران

۴۳۰.۰۰۰ تومان

کتاب قایقران نوشته جاستین کرونین با ترجمه محمد جوادی از سوی انتشارات کتابسرای تندیس منتشر شده است.

توضیحات

جدیدترین اثر کرونین با عنوان «قایقران» همچون اثر قبلی‌اش، «سه‌گانه گذرگاه»، سرشار از رگه‌های جریان سیال ذهن و ابهام زمانی است.
مهارت قاطع کرونین بر پویایی سینوسی طرح، و خلق شخصیت‌های باورپذیری که با نقاط قوت‌وضعف شکل گرفته‌اند، باعث می‌شود این ژست جسورانه‌اش به شکل داستانی جذاب نمود پیدا کند که نتیجه‌اش رمانی هیجان‌انگیز است که در کمتر از یک ماه پس از انتشار در لیست پرفروش‌ترین‌ها قرار می‌گیرد و نویسندگان مطرحی همچون استیون کینگ و بلِیک کراچ را به تحسین وا می‌دارد و از آن به عنوان «کتابی که کنار گذاشتنش غیرممکن است… هیجان‌انگیز، مرموز و بسیار جذاب»  یاد می‌کنند.

 

مجمع الجزایر پروسپرا که توسط نابغۀ اسرارآمیزی معروف به طراح تأسیس شده است، از وحشت دنیای بیرونی رو به وخامت پنهان است. در این جزیره رویاگون، شهروندان خوش‌شانس پروسپرا از زندگی طولانی و پرباری برخوردارند تا زمانی که مانیتورهای تعبیه شده در ساعدشان که برای اندازه‌گیری سلامت جسمی و رفاه روانیشان قرار دارد، به زیر ۱۰ درصد می‌رسد. سپس خود را بازنشسته می‌کنند و سوار کشتی به جزیره‌ای که به عنوان مهد کودک شناخته می‌شود می‌روند، جایی که بدن‌های ناتوانشان تجدید می‌شود، خاطراتشان پاک می‌شود، و آماده می‌شوند تا زندگی را از نو آغاز کنند.

پروکتور بنت، از دپارتمان قراردادهای اجتماعی، شغل رضایت‌بخشی به‌عنوان قایقران دارد، به آرامی مردم را در فرآیند بازنشستگی راهنمایی می‌کند و در صورت لزوم، آن را به اجرا در می‌آورد. اما همه چیز برای پروکتور خوب نیست. او در حال رویاپردازی برای چیزی است که قرار است در پروسپرا غیرممکن باشد. روزی درصد مانیتور او به سرعت شروع به کاهش هشداردهنده می‌کند. و سپس روزی فرا می‌رسد که او احضار می‌شود تا پدرش را بازنشسته کند، پدرش قبل از سوار شدن در کشتی، پیامی نگران‌ کننده و مرموز به او می‌دهد.

در همین حال، چیزی در حال تکان خوردن است. کارکنان پشتیبانی، مردان و زنان معمولی که نیروی کار را برای اداره پروسپرا فراهم می‌کنند، شروع به زیر سوال بردن جایگاه خود در نظم اجتماعی کرده‌اند. ناآرامی در حال ایجاد است، و شایعاتی در مورد یک گروه مقاومت معروف به «ورودیان» که ممکن است به انقلاب دامن بزند، منتشر می‌شود.

به زودی پروکتور متوجه می‌شود که همه چیزهایی را که زمانی باور می‌کرد زیر سوال می‌برد، درگیر دلیلی بسیار بزرگتر از آنچه تصور می‌کرد شده و در یک ماموریت ناامیدکننده برای کشف حقیقت قرار دارد.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

جاستین کرونین

مترجم

محمد جوادی

تاریخ چاپ

1402

نوبت چاپ

1

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

صفحات

616

شابک

9786001828409

جنس کاغذ

بالک