هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

لی چایلد؛ جنایی‌نویس زبردست و محبوب

   جیم گرانت با نام مستعار لی چایلد، متولد ۲۹ اکتبر ۱۹۵۴ در کاونتری انگلستان، از برترین نویسندگان تریلر/جنایی است و برای مجموعه کتاب‌های جک ریچر خود شناخته می‌شود.

   لی چایلد پس از فارغ‌التحصیلی از رشته حقوق، در تلویزیون مشغول به کار شد تا اینکه در چهل سالگی به علت تعدیل نیرو اخراج شد. پس از آن، به علت علاقه بسیار زیاد خود به نوشتن و ادبیات، به نویسندگی روی آورد زیرا «رمان‌ها خالص‌ترین نوع سرگرمی هستند».

   اولین کتاب او «قتلگاه»، یک سال پس از اخراج او منتشر شد و به‌سرعت او را به یکی از پرفروش‌ترین نویسنده‌های تریلر/جنایی تبدیل کرد. پس از استقبال خوب از کتاب «قتلگاه»، او به نوشتن داستان‌های جدید حول محور شخصیت جک ریچر ادامه داد و جایگاه خود را تثبیت کرد.

   او پس از موفقیت رمان‌های جک ریچرش که در آمریکا رخ می‌دهند، مهاجرت کرد و در آنجا ساکن و پس از یازده سال به مقام رییس انجمن جنایی‌نویسان آمریکا برگزیده شد. او تاکنون بیست و هشت رمان از مجموعه جک ریچر و داستان‌های کوتاه زیادی را به رشته تحریر درآورده که برای آن‌ها به جوایز مختلفی دست یافته و براساس سه عدد از کتاب‌هایش(قتلگاه به شکل سریال، هرگز برنگرد و یک شلیک به شکل فیلم) نیز اقتباسی سینمایی و تلویزیونی ساخته شده است.

 


 

مشاهده‌ی کتاب‌های منتشرشده‌ی لی چایلد

 


 

محمدمهدی قاسم‌پور
محمدمهدی قاسم‌پور

نظرات بسته شده است.