هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جو ابرکرومبی؛ لرد گریمدارک

   جوزف ادوارد ابرکرومبی در آخرین روز سال ۱۹۷۴ در لنکستر انگلستان چشم به جهان گشود. او از مدرسه رویال گرامر لنکستر فارغ‌التحصیل شد و تحصیلات خود را در دانشگاه منچستر در رشته روانشناسی ادامه داد و اولین طرح داستان خود را در این زمان نوشت.

   ابرکرومبی پس از فارغ‌التحصیلی به عنوان آبدارچی(!) در یکی از شرکت‌های فیلم‌سازی تلویزیونی مشغول به کار شد تا زمانی که از آن کنار کشید و به تدوین‌گری فیلم روی آورد. در این مدت تصمیم گرفت تا کار بر روی داستان خود را ادامه دهد. تیغ شمشیر، اولین رمان او، در سال ۲۰۰۴ به پایان رسید و پس از یک سال رد شدن آن به‌دست ناشران مختلف، در نهایت پذیرفته و در سال ۲۰۰۶ به چاپ رسید و با استقبال زیادی روبه‌رو شد. پس از موفقیت اولین کتاب، دو کتاب بعدی نیز به فاصله کوتاهی نوشته و منتشر شدند و برای ابرکرومبی شهرت و اعتبار زیادی به ارمغان آوردند.

   او در سال ۲۰۰۸ در میان نامزدهای نهایی جایزه جان دبلیو کمپبل بهترین نویسنده نوقلم قرار داشت. او تاکنون پانزده کتاب و مجموعه داستان کوتاه منتشر ساخته که نامزدی برای جوایز مختلف و دو جایزه لوکس برای بهترین داستان کوتاه را درپی داشته است. داستان‌های او فضایی تاریک و خونین دارند و در دنیایی بی‌رحم رخ می‌دهند که ضعیفان را در خود می‌بلعد و برای علاقه‌مندان به نبردهای بزرگ و حماسی پیشنهادی عالی محسوب می‌شوند.

 


 

مشاهده‌ی کتاب‌های منتشرشده‌ی جو ابرکرومبی

 


 

محمدمهدی قاسم‌پور
محمدمهدی قاسم‌پور

نظرات بسته شده است.